Co je to Geocaching?

Geocaching vznikl v USA bezprostředně poté, co 1. května 2000 rozhodnutí tehdejšího amerického prezidenta Clintona odstranilo umělou odchylku, přidávanou do signálu GPS, a zlepšilo tak přesnost tohoto navigačního systému pro běžné civilní uživatele z desítek až stovek na několik metrů.

Jednou ze základních myšlenek geocachingu je umisťování keší na místech, která jsou něčím zajímavá a přesto nejsou turisticky navštěvovaná. V popisu cache (listing) jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Cache se ale umisťují i do zajímavých míst velmi frekventovaných. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením cache spojen.


Tým

Náš kačerský tým se skládá z členů: Potky, Krajanda a SnezenkaCZ. Začali jsme "lovit" kešky v červnu 2012. Za tu dobu jsem již našli stovky krabiček různých typů a velikostí. Navštívili jsme spoustu krásných míst, o kterých bychom se běžně nedozvěděli. Děkujeme všem ownerům za pozvání na jejich kešky.

Další fází pro nás je zakládání vlastních keší a opětovat radost z jejich nalézání ostatním hráčům. Aktuálně vlastníme 6 krabiček z toho jednu v Ústeckým kraji a zbytek na krásné Vysočině. Snažíme se tvořit pěkná a originální díla, která potěší nálezce. Užijte si jejich hledání. :)


Travelbug

Travelbug nazýván též jako cestovatel je předmět označený unikátním kódem určený k putování mezi keškami. Trackovatelné (chcete-li trasovatelné) předměty nabývají na oblibě i v podobě nálepek, nášivek, odznaků... I my jednoho vlastníme. Je to naše "geopřibližovadlo" pod názvem GeoCordoba.


Statistiky založených keší

Geocacher Traditional Multi-cache
Potky 2 0
Krajanda 2 1
SnezenkaCZ 2 0

Oznámení

  • By Potky

    Spuštění informačního panelu na webu Potky.cz :)